Závěrečné testy z hudební teorie

Vzorové testy z hudební nauky v 2. pololetí, tentokrát v podobě textového dokumentu, který vám slouží k nácviku.

Pokud si nejste jistí správnou odpovědí, konzultujte otázky buď se svými třídními učiteli, nebo se můžete online účastnit výuky hudební teorie, kde se zadaná látka probírá.

Multimedia:

Multimedia II.

Multimedia I.

Jako BONUS

jen pokud by se vám chtělo :

V libovolném notačním editoru (například MuseScore, Sibelius, Crescendo, Maestro, případně Anvil Studio) vytvoř trojhlasou partituru. Pro dva hlasy (osnovy) použij melodické nástroje (například smyčcové, dechové apod.) Pro třetí hlas použij nějaké bicí nástroje (třeba jen dřívka, tamburínu nebo buben).
Partitura bude mít nejméně 64 taktů, což odpovídá délce skladby asi 30 s.
Nemusíte vymýšlet všech 64 taktů, využijte repetice nebo kopírování částí. Nástroje (hlasy) mohou hrát spolu, případně se střídat (a druhý bude mít pauzy). Můžeš klidně v jednom hlase nechat znít dlouhý tón a druhý hlas bude mít pohyb.
Bicí doprovod může být třeba jen stále se opakující dvojtaktí.
Skladbu uložte ve formátu, který nabízí notační editor - v MuseScore je to formát mscz, v Sibeliovi sib apod. Dále skladbu převeďte - exportujte do mp3 nebo wav nebo mid.

Zdroj: A. Urbancová