Výstava

Výstava výtvarného oboru v galerii SLADOVNA Žatec

Pozvánka na procházku
Kdy jste byli naposledy na procházce městem? Že už je to dlouho? Že nemáte čas? Že jezdíte autem? To je ale velká škoda, uteče Vám spousta věcí. Pojďte s námi, půjdeme pěkně pomalu a budeme se pozorně dívat kolem sebe. A nebojte se, zas tolik se nenachodíte, protože Vás zveme do Galerie Sladovna na výstavu Město. Stihnete to určitě také, protože výstava je otevřená až do 13. 6. 2019.
Výstavu připravili mladí výtvarníci, keramici a grafici ze ZUŠ Žatec. Ve svých dílech nabízejí pohled na město současné, minulé a popustili i uzdu fantazii, jak by město mohlo vypadat, kdyby… Procházeli staré křivolaké uličky a čtvrti nejen za světla, ale i za kouzelného osvětlení plynových lamp. Obdivovali domovní znamení, která se jim tak zalíbila, že si vymysleli svá vlastní. Vloudili se na staveniště a dohodli se, že dění na stavbě zachytí netradičním způsobem, barevnými lepicími páskami, u nichž pak zůstali i při vytváření iluze velkoměsta. Když pak moderní velkoměsto modelovali z keramiky, propojili městskou zástavbu s okolní přírodou. Sem tam se v obrazech objeví obyvatelé města a jeho čtvrtí a ulic, ať už elegantní staromódní dáma, maminka s dítětem nebo stavební dělník, kterého výtah dopravuje vzhůru na jeřáb.
Výstava tedy potěší jak ty, kteří chodí městem zatím nejčastěji do školy a ze školy, tak ty, kteří mají školní léta dávno za sebou a městem prochodili i desítky let. Co říkáte, přijdete, že ano?
Markéta Jamborová
žákyně 2. cyklu